Filmy instruktażowe

Chcesz mieć pewność, że Twoi klienci będą w stanie w pełni wykorzystać zalety i możliwości oferowanych przez Ciebie produktów? Dołączenie rozbudowanej instrukcji obsługi najprawdopodobniej nie załatwi sprawy, ponieważ w obecnych czasach mało kto do nich zagląda. Całe szczęście istnieją dużo bardziej przystępne i atrakcyjne sposoby przekazania klientowi niezbędnych informacji.

Wystarczy przygotować film instruktażowy. Jest to świetne rozwiązanie, które nie tylko pozwoli zwiększyć zadowolenie obecnych klientów, a także dotrzeć do nowych odbiorców. Jeśli osoby robiące research zobaczą profesjonalnie zrealizowany film, istnieje duża szansa, że zainteresują się przedstawionym produktem i zdecydują na zakup. Zobaczą także, że marka troszczy się o swoich klientów i dokłada starań, by wyjaśnić w jaki sposób poprawnie mogą korzystać z konkretnego produktu. To wszystko ma znaczący wpływ na wizerunek marki, zwiększając jej wiarygodność, atrakcyjność oraz stawiając ją w roli eksperta w swojej dziedzinie.

Zaprezentuj swój produkt w atrakcyjny sposób

Kluczem w tej kwestii jest oczywiście ciekawy i przystępny scenariusz. Powinno być w nim ujęte wyjaśnienie dotyczące samego produktu, jak i zasad jego wykorzystywania. Wszystko musi być przedstawione zrozumiałym językiem i pokazane w jednoznaczny sposób. Całość powinna oczywiście mieć również formę dostosowaną do specyfiki konkretnej branży oraz charakteru produktu. Nie mniej ważne jest także zadbanie o odpowiednią formę, która zaciekawi klienta, sprawi, że nie będzie się nudził i obejrzy filmik w całości. W jaki sposób można połączyć wszystkie te elementy w niezbyt długie jednak treściwe video? W tym celu warto skorzystać z pomocy specjalistów!

Wynajem studia fotograficznego

Profesjonalna realizacja na każdym etapie produkcji

Nasza firma oferuje kompleksowe usługi oferujące wsparcie na każdym etapie realizacji filmu. Współpracę rozpoczynamy oczywiście od rozmowy z klientem. Dzięki niej jesteśmy w stanie dokładnie poznać wszystkie jego potrzeby i oczekiwania. Na tej podstawie dobieramy odpowiednie rozwiązania oraz tworzymy scenariusz. Dobieramy także odpowiednią scenografię, która pozwoli odpowiednio wyeksponować konkretny produkt w najlepszym kontekście.

Następnie przechodzimy do realizacji zdjęć. Po ich wykonaniu montujemy pozyskany materiał i tworzymy film instruktażowy w ostatecznej formie. Finalnym krokiem jest wypuszczenie filmiku w odpowiednich mediach, w taki sposób, by klienci mieli szansę łatwo do niego dotrzeć.

Funkcja reklamowa filmu instruktażowego

Takie video nie jest jedynie filmową instrukcją obsługi, pełniącą czysto praktyczną funkcję. Jest to także bardzo ważne narzędzie marketingowe, które pozwoli wypromować produkt, wyróżnić się na tle konkurencji oraz dotrzeć do wielu nowych użytkowników. Chociaż to stwierdzenie może wydawać się przesadzone, aby zrozumieć, że jest prawdziwe, warto zwrócić uwagę na to, kto najczęściej ogląda filmy instruktażowe.

Okazuje się bowiem, że największa część odbiorców to nie klienci, którzy niedawno nabyli dany produkt i chcą nauczyć się jego obsługi. Większą grupę stanowią osoby zastanawiające się nad zakupem konkretnego produktu i szukają informacji, które pomogą im w podjęciu ostatecznej decyzji. Film instruktażowy pełni w tej sytuacji funkcję subtelnej, nienachalnej reklamy.

Wynajem oświetlenia studyjnego

Jak powinno być skomponowane takie video?

Podczas tworzenia scenariusza należy zadbać o to, by sposób funkcjonowania produktu oraz wszystkie jego funkcje zostały wyjaśnione w przystępny sposób. Jeśli odbiorca będzie zmuszony do cofania filmiku lub jego kilkukrotnego oglądania, może uznać, że obsługa produktu jest zbyt skomplikowana. Właśnie dlatego tworząc filmy instruktażowe dla naszych klientów pamiętamy o tym, że nawet najbardziej skomplikowane zagadnienia można przybliżyć w sposób przystępny i zrozumiały.

Film instruktażowy skupia się na możliwościach oraz funkcjach konkretnego produktu, tym samym przedstawiając go w dobrym świetle, jednocześnie nie będąc oczywistą reklamą. Dzięki temu klienci od razu widzą, czy konkretna rzecz będzie w stanie sprostać ich indywidualnym potrzebom. Jeśli tak będzie, istnieje duża szansa, że na tym zakończą swój research.

Nawet jeśli zdecydują się kontynuować poszukiwania, będą patrzeć na konkurencyjny asortyment przez pryzmat filmu, który zobaczyli wcześniej. Przystępnie zaprezentowane informacje zostaną zapamiętane i bardzo prawdopodobne będzie, że klient przypomni sobie o atutach produktu i zwróci uwagę na to, czego brakuje konkurencji.

Klient wie jak korzystać z danego urządzenia

Bardzo często przed zakupem danego produktu powstrzymuje nas strach, że nie poradzimy sobie z jego obsługą i wykorzystać pełni jego potencjału. Profesjonalnie wykonane video instruktażowe zwiększą pewność siebie potencjalnego klienta. Osoba, która wie, że będzie w stanie bezproblemowo obsłużyć urządzenie, będzie miała dużo mniej wątpliwości przed jego zakupem.

Chętniej wybieramy znane produkty

Każdy z nas do jakiegoś stopnia boi się zmian. Właśnie dlatego niechętnie podchodzimy do wielu nowych marek i produktów. Film instruktażowy jest jednak narzędziem, które pozawala przedsiębiorcy redukować to zjawisko. Jeśli potencjalny klient obejrzy takie video, konkretny produkt już nie będzie dla niego nieznany, a dana marka stanie się dla niego wiarygodna. Właśnie dlatego dużo bardziej prawdopodobne będzie, że zechce jej zaufać i skorzystać z jej oferty.

Czemu warto skorzystać z naszej oferty?

Filmy instruktażowe mają oczywiście wiele zalet i finalnie pełnią zarówno funkcję instrukcji obsługi w formie video, jak i bardzo przydatnego narzędzia marketingowego. Chcąc odnieść sukces na obu polach, warto skorzystać z profesjonalnej pomocy doświadczonych specjalistów. W ten sposób można zyskać pewność, że całość zostanie odpowiednio skomponowana i przedstawiona, dzięki czemu będzie zwracać uwagę swoją formą, zainteresuje potencjalnego klienta i będzie dla niego w stu procentach zrozumiała.

Współpraca z nami to także gwarancja, że materiał zostanie zrealizowany z wykorzystaniem nowoczesnych rozwiązań technicznych i specjalistycznego sprzętu. Dzięki temu całość będzie charakteryzowała się odpowiednią jakością, będzie wyglądać profesjonalnie i robić wrażenie na odbiorcach. Każdy projekt traktujemy w sposób indywidualny i każdorazowo dobieramy do niego najlepsze rozwiązania.

Napisz do nas!