Filmy wizerunkowe

W dobie całkowitej internetyzacji życia również kampania promocyjna powinna choćby w minimalnym stopniu wykorzystywać wirtualne środki przekazu informacji. Ale jak w potoku obrazów i dźwięków, którymi zalewany jest każdego dnia potencjalny konsument, ma on nie tylko znaleźć, ale i wybrać właśnie Twoją ofertę? W tym celu warto wykorzystać filmy wizerunkowe/korporacyjne.

Film wizerunkowy – czyli co?

Jest to nic innego jak rodzaj spotu promocyjnego, którego zadaniem jest prezentacja firmy/marki. Ale w odróżnieniu od klasycznych produkcji reklamowych nie skupia się on na pokazywaniu jednego produktu, lecz opowiada o historii, działaniach oraz wartościach, jakimi się kieruje dane przedsiębiorstwo. Film może oczywiście pokazywać konkretną ofertę, lecz celem takiego klipu jest przede wszystkim przedstawienie szerszemu gronu odbiorców profesjonalnego wizerunku firmy, jej idei przewodniej oraz ludzi ją tworzących, czyli tych wszystkich rzeczy, jakich klienci nie widzą na co dzień, a co stanowi filar istnienia biznesu.

Wynajem studia fotograficznego
Wynajem studia fotograficznego

Gdzie wykorzystuje się filmy wizerunkowe?

Mogą być prezentowane w najróżniejszych miejscach. Doskonałym nośnikiem są oczywiście strony internetowe i portale społecznościowe, gdyż dzięki ich popularności spot dotrze do szerokiego grona odbiorców i to nie tylko tych klientów, którzy stanowią grupę docelową firmy, ale i innych osób. Bardzo często wyświetla się je na targach branżowych, np. na telewizorze zainstalowanym przy stoisku wystawienniczym, w siedzibie przedsiębiorstwa, na zebraniach czy spotkaniach z kontrahentami biznesowymi. Jako że filmy wizerunkowe/korporacyjne są z reguły dość długie, raczej nie są emitowane w telewizji, w której koszt reklamowy liczy się w sekundach.

Filmy wizerunkowe vs. nowoczesny marketing

Oczywistą rolą każdego spotu jest promocja firmy. Jako że większość ludzi jest wzrokowcami, to najlepiej postawić na nośniki w formie video. Kampanie multimedialne przyciągają uwagę lepiej niż słowo pisane, mogą przybierać najróżniejsze formy i być przekazywane za pomocą popularnych kanałów. Ich emisja przyczynia się do zwiększenia rozpoznawalności i renomy marki. Wiedząc, jak powstaje dany produkt, kto go tworzy i dlaczego, klienci są bardziej skłonni go zakupić. Co więcej, produkcje multimedialne uważane są za bardziej innowacyjne, wpisujące się we współczesne trendy marketingowe – decydując się na stworzenie filmu wizerunkowego firma automatycznie postrzegana jest za nowoczesną.

Wynajem studia fotograficznego
Wynajem studia fotograficznego

Jak wygląda film wizerunkowy?

Nie ma jednej reguły, przepisu czy recepty na tego typu spot promocyjny. Wszystko zależy tak naprawdę od tego, czym zajmuje się firma, jakie wartości chce przekazać z pomocą video i kreatywności jego twórców. Może to być coś bardziej klasycznego, np. w formie dokumentu pokazującego powstanie marki oraz jej rozrost na przestrzeni lat aż do czasów współczesnych, wywiad z właścicielem/pracownikami czy też produkcja animowana. Aby film wizerunkowy wyróżniał się na tle konkurencji i rzeczywiście zwracał uwagę odbiorcy, warto postawić na współpracę z profesjonalistami, którzy przygotują oryginalne, a jednocześnie pasujące do koncepcji firmy video.

Współpraca ze Sky Video

Dlaczego warto postawić na nasze usługi? Bo jesteśmy zespołem profesjonalistów, którzy działają w branży reklamowej od wielu lat. Posiadamy wiedzę, umiejętności i nowoczesny sprzęt (w tym drona) umożliwiający nam nakręcenie nawet najbardziej nietypowego i wymagającego video. Realizowaliśmy już filmy wizerunkowe/korporacyjne zarówno dla małych, jak i dużych firm z różnych części Polski, o czym możesz się przekonać przeglądając nasze portfolio.

Działamy w sposób kompleksowy, zawsze podchodząc indywidualnie do każdego zlecenia. Zajmujemy się pisaniem scenariusza, wyborem lokalizacji i przygotowywaniem wszystkich niezbędnych do realizacji zlecenia dokumentów, produkcją oraz obróbką materiału. Wykorzystujemy najróżniejsze rozwiązania technologiczne, by w pełni sprostać oczekiwaniom klientów. Gwarantujemy najwyższą jakość usług oraz pełen profesjonalizm działań.

Napisz do nas!