Ile kosztuje produkcja filmu reklamowego?

Produkcja filmu reklamowego

Ile kosztuje produkcja filmu reklamowego?

Ile kosztuje produkcja filmu reklamowego? 1200 800 Michał Surma

Zdajemy sobie sprawę, że nasi potencjalni klienci są fachowcami w swoich branżach, ale mogą nie orientować się, w jaki sposób podejść do tematu video i z jakimi kosztami przy produkcji takich materiałów można się spotkać. Służymy pomocą na każdym etapie współpracy, a poniższy wpis pozwoli Wam zrozumieć, jak przebiega prawidłowa wycena Waszego projektu.

 

Video promocyjne, czy to w postaci reklamy, filmu reklamowego czy zajawki na facebook`a, zyskuje ostatnio na popularności. Bardzo często klienci zainteresowani produkcją takich materiałów pytają mnie o tzw. widełki cenowe lub inaczej to ujmując – przedział cenowy, w jakim możemy zrealizować dla nich film. Tego typu pytania można porównać do wizyty w warsztacie samochodowym, gdzie nie informując serwisanta o rodzaju awarii, oraz tego jaki posiadamy pojazd, prosimy o przygotowanie wyceny ewentualnej naprawy.

Jak wycenić projekt?

Wycena projektu musi opierać się ma kilku etapach. W zależności od poziomu skomplikowania projektu, może wystarczyć podanie przez klienta kilku informacji lub odpowiedź na serię pytań w przesłanym przez nas briefie. To pozwoli na wycenę z góry projektu bądź przygotowanie zarysu scenariusza i po akceptacji klienta wyceny jego realizacji.

Wywiad.

Na wstępie zadamy Ci kilka pytań pozwalających nam na ocenę, jaki film będzie dla Ciebie najlepszy. Musimy wiedzieć czy robimy reklamę, film korporacyjny, czy jeszcze inne video. Chcemy wiedzieć też, do kogo skierowany będzie film. Dobry wywiad pozwoli nam na kreatywny i dopasowany do Twoich potrzeb projekt, oraz propozycję budżetowego rozwiązania.

Proste video bez scenariusza?

Jeśli ustalimy, że potrzebujesz prostego filmu realizowanego w systemie reporterskim, od razu możemy Ci podać wycenę z ewentualnym uwzględnieniem kosztów dodatkowych. Przykładowo –  możemy zaproponować Ci ujęcia lotnicze, światło na planie, dźwiękowca lub pominąć te elementy, aby zniwelować koszt reklamy do minimum. Szyjemy nasze oferty na miarę potrzeb, jak i zasobność portfela. Zawsze staramy się stworzyć opcję wyboru i doboru opcji dodatkowych, które mają wpływ na jakość filmu.

Wymyślamy koncept – reklama reżyserowana.

Jako Agencja kreatywna, realizując zlecenia klientów, czujemy się jak ryba w wodzie. Przydzielamy do Twojego projektu jednego z naszych reżyserów w zależności od tego, jaką branżę reprezentujesz. Następnie przeprowadzamy burzę mózgów przy kawie i dostarczymy Ci wstępny zarys Twojej reklamy. Tak właśnie wygląda indywidualne i profesjonalne podejście do zadania!

Po zaakceptowaniu konceptu przystępujemy do wyceny. Wyceniamy produkcję Twojej reklamy oraz koszty zewnętrzne takie jak aktorzy, wynajem lokali, dojazdy, noclegi, scenografia itp. O ile budżet produkcyjny jest stały, to jeśli chodzi o koszty wykonania reklamy, zostaną one doprecyzowane po opracowaniu dokumentacji i ustaleniu lokalizacji. Po podpisaniu umowy na realizację filmu, siadamy do pracy nad scenariuszem i scenopisem. To czas na wspólne dopracowywanie projektu. Klient nanosi swoje poprawki i sugestie. Działania te najczęściej są poprzedzone wizytą w miejscach zdjęć, a w przypadku reżyserowanych filmów korporacyjnych – w siedzibie firmy. Tam też następuje spotkanie w celu omówienia treści zawartych w filmie, takich jak napisy, treści wywiadów i/lub lektora.

To już wszystko na dziś. W następnym materiale dowiecie się więcej na temat rodzajów filmów, które realizujemy. Trzymajcie się!

Napisz do nas!